Flesz-Fakty
Biblioteki


„Bajkowy Domiś w bibliotekach” PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
wtorek, 22 kwiecień 2014
 

Nie za lasem, nie za rzeką, ale w małym domku niedaleko w Domisiowej Krainie mieszkają wesołe Domisie.
Jeden z nich – Bazyli wybrał się w daleką pełną przygód podróż i po drodze wstąpił do naszych bibliotek w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkał się z najmłodszymi czytelnikami, z którymi szybko się zaprzyjaźnił. Przywiózł ze sobą również książki opisujące historie z Domisiowej Krainy. Przypomniał dzieciom o zbliżającym się Światowym Dniu Ziemi i przeczytał im jedną z wielu przygód pt. „Nie zaśmiecaj świata”. Rozmawiał z przedszkolakami o tym jak ważne jest dbanie o środowisko i w jaki sposób każdy może przyczynić się do tego. W kolejnych przeczytanych przygodach przypomniał o zasadach zachowania m.in. jak ważne jest słowo przepraszam i o tym, że nie warto się obrażać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a dzieci zaprosiły Domisia i jego przyjaciół na kolejne odwiedziny.
 
» Czytaj więcej
III Nocna zmiana z Andersenem w Bibliotece Publicznej w Bobrowej PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
czwartek, 10 kwiecień 2014

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem. W dniu urodzin pisarza obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Tego samego dnia (lub w jego okolicach) – z inicjatywy bibliotek dziecięcych w Czechach – w bibliotekach publicznych Europy odbywają się imprezy dla najmłodszych nazywane “Noc z Andersenem”. Ich celem jest oczywiście popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i zainteresowanie ich biblioteką. W ramach przedsięwzięcia organizowane są zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne, czytanie baśni, itp. – wszystko od wieczora aż do ranka następnego dnia…
W roku 2014 do Międzynarodowej Akcji „Noc z Andersenem „ dołączyła Biblioteka Publiczna w Bobrowej oraz Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci i dorosłych działające przy bibliotece włączyły się czynnie do tej wspaniałej inicjatywy organizując „ Noc Andersena „ w której uczestniczyli członkowie, oraz wszyscy sympatycy baśni, którym czytanie jest bliskie sercu. W ten jedyny i niepowtarzalny wieczór Biblioteka Publiczna w Bobrowej zamieniła się w krainę baśni Pana Andersena. Nocna zmiana Andersena w Bobrowej rozpoczęła się o godz. 18:00. Uroczystym przecięciem wstęgi oraz powitaniem gościa honorowego Pana Andersena. Jak wiadomo w baśniowym świecie jest wszystko możliwe za pomocą czarów uczestników pojawiły się słodkości które wzmocniły ciała do dalszej zabawy, a tym nie było końca do białego rana. Podczas tego czarownego wieczoru każdy na tę jedną chwile mógł wcielić się w rolę baśniopisarza. Po pięknym zaprezentowaniu baśni przez samego Pana Andersena pojawił się zaczarowany kufer pt ”Jaka to baśń”.było to sprawdzenie uważnego słuchania utworów min. poprzez zagadki, kalambury, konkursy literackie oraz zabawę ruchową. Sympatię zyskał bajkowy makijaż gdzie wróżka Ewelina zamieniała uczestników postacie bajkowe. Na spotkanie z Panem Andersenem przybyli zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Nagoszyn, z prezentacją pierwszej pomocy. Każdy z uczestników mógł sprawdzić pod okiem fachowców swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy przybyli do biblioteki i lubiący bajki mięli możliwość zobaczenia spektaklu teatralnego grupy teatralnej ART.-RE z Krakowa pt„Muzykanci z Bremy”.

» Czytaj więcej
Teatralna „Noc z Andersenem” w GBP w Żyrakowie. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
wtorek, 08 kwiecień 2014

Na wielu miejscach naszej planety jeden raz w roku w ten wyjątkowy wieczór z 4/5 kwietnia biblioteki zamieniły się w baśniowe krainy. To wszystko działo się na pamiątkę Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena.
Jednym z takich magicznych miejsc była Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie.

» Czytaj więcej
III Noc z Anderesenem PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
piątek, 07 marzec 2014

Warunkiem udziału w imprezie jest:
Wpisać się na listę w swojej bibliotece do 21 marca. Ilość uczestników jest ograniczona ze względu na warunki lokalowe biblioteki. W związku z tym z listy zapisu zostaną wyłonione osoby , które najaktywniej uczestniczą w życiu Biblioteki, czyli regularnie wypożyczają książki, biorą udział w zajęciach i konkursach.

Spotkania w GBP w Żyrakowie z Tupciem Chrupciem PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
niedziela, 02 marzec 2014

W roku szkolnym 2013/2014 po raz kolejny GBP w Żyrakowie bierze udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W bibliotece odbywają się cykliczne spotkania z przedszkolakami, na których pracownicy i zaproszeni goście czytają dzieciom. Kolejną czytaną książką dla najmłodszych są przygody sympatycznej myszy Tupcia Chrupcia z serii „Wychowanie przez czytanie”. Główny bohater uczy zasad zachowania, tolerancji i współpracy.

» Czytaj więcej
Wesołe ferie w Bibliotekach PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
sobota, 01 luty 2014

Jak co roku tak i tego roku Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie wraz z filiami w czasie ferii zimowych zorganizowała zajęcia z najmłodszymi czytelnikami. W bibliotekach zagościli bajkowi bohaterowie: Smerfy, Żółw Franklin, Kuba i Buba i wielu innych, którzy zainspirowali uczestników do wykonania wielu ciekawych prac plastycznych i przestrzennych. Powstały smerfy z origami z kółek, balonowe smerfy, laurki dla Papy Smerfa, bałwanki, kwiatki we flakonikach, śnieżynki z orgiami, żabki, pingwinki, renifery i maski karnawałowe. Wykorzystane zostały również przepisy kulinarne Kuby i Buby. Odwiedził nas także sympatyczny gość żółwik Franklin, który opowiedział o swoich przygodach i zachęcił dzieci do czytania książek o sobie. Uczestnicy otrzymali również drobne upominki. Podczas wszystkich spotkań nie zabrakło zagadek, gier planszowych i zabaw ruchowych oraz zręcznościowych. Szkoda, że ferie tylko dwa tygodnie trwają, ale już za rok dzieci w bibliotece znowu się spotkają.

» Czytaj więcej
Ferie zimowe 2014 PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 13 styczeń 2014

„Ferie zimowe w bibliotekach publicznych 2014”

We wszystkich placówkach bibliotecznych w czasie ferii będą prowadzone zajęcia z dziećmi wg . zamieszczonego harmonogramu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie :
20, 27, I (poniedziałek) 13.00 – 15.00
22, 29, I (środa) 13.00 – 15.00
„Ferie zimowe ze Smerfami ” – głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, manualne, konkursy, gry edukacyjne i zabawy ruchowe.

Biblioteka Publiczna w Bobrowej :
23,30, I (środa) 11.00 – 13.00
24,31, I (czwartek) 11.00 – 13.00
„Zaczarowana Zima Franklina- gry ,zabawy ,zgaduj-zgadula, głośne czytanie bajek i baśni, zajęcia plastyczne, gry planszowe.
 

» Czytaj więcej
Wyróżnienie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
czwartek, 09 styczeń 2014
 

  Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie wraz z filiami bibliotecznymi brała udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W roku szkolnym 2012/2013 GBP zdobyła wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię. Pod ocenę brana była: liczba dzieci, dorosłych, stała współpraca z placówkami, kreatywność i pomysłowość w przeprowadzonych działaniach.

» Czytaj więcej
"Zakładka do ksiązki" i Rok Juliana Tuwima PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
czwartek, 19 grudzień 2013

GBP w Żyrakowie wraz z filiami przez cały rok włączyła się w obchody Roku Juliana Tuwima poprzez zajęcia feryjne i wakacyjne poświęcone jego twórczości. Na podsumowanie obchodów został zorganizowany VI Gminny Konkurs Plastyczny „Moja zakładka do książek Juliana Tuwima”. Na konkurs wpłynęło 342 zakładki (Żyraków 129, Bobrowa 73, Góra Motyczna 25, Nagoszyn 75, Zasów 23, Mokre 17). Przyznano następujące miejsca:

» Czytaj więcej
światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
środa, 04 grudzień 2013

Po raz kolejny w naszych bibliotekach obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, w którym wzięły udział przedszkolaki i dzieci z klas 0 wraz z opiekunami. Uczestnicy przynieśli ze sobą swoje ukochane pluszowe misie. Po zapoznaniu dzieci z historią tego święta nastąpił czas na quizy i zabawy. Przedszkolaki wykazały się dobrą znajomością książkowych i bajkowych misiów takich jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Paddington, Remiś i Fantazy. Wszystkie dzieci założyły misiowe maski wykonane przez pracownice biblioteki i zamieniły się w niedźwiadki, które świetnie bawiły się w zabawach ruchowych. Później przyszła pora na degustację największego przysmaku niedźwiadków – miodu. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


» Czytaj więcej
GBP w Żyrakowie w pierwszej 100-ce w III edycji Rankingu bibliotek 2013. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 02 grudzień 2013
Już po raz trzeci Instytut Książki razem z „Rzeczpospolitą” przeprowadził ranking bibliotek publicznych do 15 tyś. mieszkańców. W rankingu wzięło udział 763 biblioteki. Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie podwyższyła swoją lokatę z miejsca 178 na 89. Więcej informacji (zobacz tutaj).
Regulamin Konkursu PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 14 październik 2013
Nowa strona 1

REGULAMIN
VI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEG
O
„Moja zakładka do książki”
 

ORGANIZATOR:
Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie.

 1. Temat konkursu:
  „Moja zakładka do książek Juliana Tuwima”.  W 60 rocznicę śmierci Juliana Tuwima i 100-lecie poetyckiego debiutu rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima. Chcemy uczcić dorobek poetycki tego wielkiego Poety dlatego organizujemy ten konkurs.

 2. Warunki uczestnictwa: - w konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i młodsi oraz uczniowie gimnazjum, którzy są czytelnikami jednej z Bibliotek Publicznych z terenu Gminy Żyraków.

 3. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zakładki do książki na podstawie znajomości utworów, wierszy Juliana Tuwima. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i z dowolnych płaskich materiałów nie brudzących i niszczących książki. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę. Należy zgłaszać prace indywidualne, wykonane samodzielnie (prace zbiorowe nie będą rozpatrywane).

 4. Prace powinny mieć postać jednostronnej zakładki do książki.

 5. Format pracy dowolny.

 6. Do każdej pracy należy dołączyć metrykę o wym. 7cm x 5cm umieszczoną na odwrocie zakładki. Podać imię, nazwisko autora pracy, klasę, wiek, adres zamieszkania, telefon kontaktowy.

 7. Oceniane będą:
  • pomysł
  • wrażenie estetyczne
  • precyzja wykonania

 8. Wykonane prace nie będą uczestnikom zwracane.

 9. Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.

 10. Najciekawsze prace konkursowe zostaną uhonorowane nagrodami.

 11. Prace należy dostarczyć do tej Biblioteki Publicznej do której uczestnik konkursu należy, do dnia 12 listopada (wtorek) 2013 r.

Ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w GBP oraz poszczególnych filiach bibliotecznych. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora konkursu.


 

Konkurs czytelniczy "Wakacje z książką" rozstrzygnięty. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
piątek, 27 wrzesień 2013

W dniu 16.09.2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrakowie został rozstrzygnięty VII Gminny Konkurs Czytelniczy „Wakacje z Książką. Konkurs ten trwał przez okres od czerwca do sierpnia i był przeznaczony dla dzieci młodszych i w wieku od 6 do 13 lat ( 0 – VI kl ). W konkursie uczestniczyli czytelnicy Bibliotek Publicznych Gminy Żyraków. Ogółem wzięło udział 433 czytelników: z Biblioteki Publicznej w Żyrakowie - 152 czytelników, z Biblioteki Publicznej w Bobrowej – 108 czytelników, z Biblioteki Publicznej w Nagoszynie – 93 czytelników, z Biblioteki Publicznej w Górze Motycznej – 44 czytelników, z Biblioteki Publicznej w Zasowie – 36 czytelników.

Komisja przyznała następujące miejsca:
Przedszkolaki:

 • I miejsce Kurczyk Emilia BP Bobrowa
 • I miejsce Szalwa Maciej GBP Żyraków
 • I miejsce Michał Pryga GBP Żyraków
 • I miejsce Cieśla Milena BP Nagoszyn
 • II miejsce Madura Patrycja BP Góra Motyczna
 • II miejsce Szczodrowicz Wiktoria GBP Żyraków
 • II miejsce Jachimiec Bartosz GBP Żyraków
 • III miejsce Woźniak Zuzanna BP Bobrowa
 • III miejsce Osak Michał BP Bobrowa
 • III miejsce Kruszyński Filip BP Bobrowa
 • III miejsce Marczyk Sylwia BP Nagoszyn
  Wyróżnienia :
  1. Grzyb Beata BP Nagoszyn
  2. Dziurgot Konrad GBP Żyraków
» Czytaj więcej
„Bajkowe spotkania z Dydko” w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 09 wrzesień 2013

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Nagoszynie, które odbywały się w piątki w miesiącu sierpniu. Tegorocznym hasłem przewodnim były „Bajkowe spotkania z Dydko ”. Dydko to bohater książek Zofii Stanieckiej takich jak: ,,Dydko i Muzyka”, ,,Dydko i Plastyka”, ,,Dydko i Teatr”, ,,Dydko i Książka”. Wakacje w bibliotece nie mogły odbyć się bez książek, a więc uczestnicy zajęć brali udział w głośnym czytaniu, poznając przygody książkowych bohaterów: Dydka i Majki. Wspólnie z bohaterami przenosiliśmy się w świat muzyki, w którym można było znaleźć informacje na temat instrumentów, powstawania dźwięków oraz koncertów muzyki klasycznej. Następnie zapoznaliśmy się z teatrem i związanymi z nim pojęciami. Na kolejnych zajęciach Dydko przybliżył nam jak powstaje książka. Na koniec przenieśliśmy się w świat plastyki gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje malarstwo i różne narzędzia związane z malarstwem, jak tworzyć barwy i spoiwo, jak malować pejzaże i sceny rodzajowe. Nieodłącznym elementem wakacji były zabawy integracyjne. Dzieci mogły się sprawdzić w zadaniach plastycznych (wykonywanie jabłek, oraz wianka jesiennego), sprawnościowych (konkurencje sportowe, turniej drużyn) . Różnorodność rozrywek sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas wakacji odbyło się także spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym młodzi klubowicze rozmawiali na temat przeczytanej książki. O tym, że wakacje w bibliotece były udane, świadczyła duża frekwencja uczestników. Nie było tam miejsca na nudę, za to mnóstwo dobrej zabawy, radości oraz ciekawych zajęć dla dzieci w każdym wieku.
 

» Czytaj więcej
Bajeczne wakcje w GBP w Górze Motycznej PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 09 wrzesień 2013

Już po raz kolejny dobiegły końca wakacje dla niektórych może był to czas nudy, ale nie dla dzieci i młodzieży z Góry Motycznej. O nudzie nie było mowy, ponieważ BP w Górze Motycznej przygotowała bardzo bogaty i urozmaicony program zabaw, które odbywały się w miesiącu sierpniu. Wszystkie dzieci, które nie miały pomysłu na spędzenie swojego wolnego czasu podczas wakacji, brały udział w zajęciach. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Były quizy i zagadki logiczne, zajęcia plastyczne, zabawy w teatr, zajęcia komputerowe, zabawy integracyjne. Zajęcia były okazją do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu oraz sprzyjały zawiązywaniu nowych przyjaźni. Dla tych, którzy chcieli spędzać czas na intensywnym czynnym wypoczynku były konkurencje sportowe i zabawy na wolnym powietrzu.

» Czytaj więcej
Odlotowe wakacje z Tuwimem w Bibliotece w Bobrowej PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
piątek, 23 sierpień 2013

W miesiącu lipcu w Bibliotece Publicznej w Bobrowej odbywały się wakacyjne zajęcia pod hasłem ,,Odlotowe wakacje z Tuwimem w Bibliotece Publicznej w Bobrowej” .
Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy do biblioteki na dobrą zabawę, miło spędzony czas oraz mnóstwa atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Wszystkie spotkania były związane z wierszami Juliana Tuwima.
Podobnie jak w ubiegłym roku – biblioteka zapełniała się gwarną, barwną i roześmianą gromadą. Spotkania odbywały się raz w tygodniu w których uczestniczyło średnio 38 dzieci. Dzieci mogły spędzić wolny czas w miłym towarzystwie rówieśników. Na kazdym spotkaniu czekały na dzieci różne zabawy i konkursy. Uczestnicy zajęć wakacyjnych zapoznanli się z życiorysem i twórczością Juliana Tuwima następnie odgadywali zagadki na temat jego twórczości i ciekawostek z jego życia. Nie zabrakło też rebusów, zagadek do rozwiązywania oraz zabaw integracyjnych i gier ruchowych.  Do poznanych wierszy wykonywano ilustracje lub rekwizyty do zabaw ruchowych np.”strój murzynka Bambo” kolejną atrakcją było malowanie twarzy dzieciom. Odbyły się też zabawy z chustą animacyjną. Wspólne modelowanie balonów. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Wspólnie wyruszaliśmy na spotkanie z wyobraźnią, bawiąc się w pomieszczeniach bibliotecznych jak również na świeżym powietrzu. Cotygodniowe, środowe spotkania organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Bobrowej, były więc okazją do spędzenia przez najmłodszych wakacyjnego czasu w sposób twórczy, interesujący i dostarczający wiele radości.

» Czytaj więcej
Wakacje w GBP w Zasowie PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 19 sierpień 2013

Zajęcia wakacyjne zorganizowane w miesiącu lipcu w Bibliotece Publicznej w Zasowie zostały poświęcone twórczości Juliana Tuwima. Dzieci wzięły udział w literackiej zabawie zainspirowanej wierszami autora, które dostarczają optymizmu, emanują humorem. Dlatego bardzo dobrze bawiliśmy się poznając ich treść. Tuwim uważany jest za łowcę słów i kolekcjonera rymów i dlatego też podjęliśmy próbę rozszerzenia wiersza „Lokomotywa” o dalsze rymy np.: „ A w przedostatnim wagonie skaczą i tańczą pchły rozweselone” itp.Chłopcy chętnie układali kolejkę elektryczną. W ruch poszły pędzle, farby, kredki i bibuła kiedy to wykonaliśmy ptaki z wierszy: „ Ptasie plotki” i „Spóźniony Słowik”. Przy „Okularach”- szukaliśmy ukrytych rzeczy. Wiersze „Rzepka” i „Skakanka” to doskonała zabawa na zewnątrz gdzie aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu z chustą animacyjną, piłką i skakanką. Zilustrowaliśmy wiersz „Abecadło” ale żeby było trudniej miała to być postać z innych wierszy Tuwima zaczynająca się na daną literę. Wykonaliśmy zapominalską „Rodzinę Słonia Trąbalskiego”. Gra „prawda czy fałsz” oparta była na wierszach mniej znanych dzieciom. Nie zabrakło różnych gier ruchowych i logicznych. Nie zaznaliśmy nudy, było gwarno i wesoło. Na zakończenie dzieci otrzymały gadżety ufundowane przez firmę oponiarską „Goodyear”. .

» Czytaj więcej
Wakacyjne podróże z pieskiem Vipo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrakowie. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 19 sierpień 2013

Podobnie jak w latach ubiegłych GBP w Żyrakowie zorganizowała spotkania wakacyjne dla najmłodszych czytelników. Zajęcia te odbywały się przez jeden miesiąc w poniedziałki i środy i uczestniczyło w nich średnio jednorazowo 36 dzieci. Uczestnicy zajęć podróżowali i zwiedzali świat razem z latającym pieskiem Vipo, kotką Becią i bocianem Heniem. Oglądali poszczególne kraje, poznając ich tradycję i kulturę. Na spotkaniach wykonały flagi z omawianych krajów. Najpierw dzieci zwiedziły kraj tulipanów – Holandię i dowiedziały się z czego słynie. Holandia słynie z licznych wiatraków oraz znanych malarzy: Rembrandta i Vincentego van Gogha. Holendrzy bardzo lubią jeździć na rowerach i jeść doskonałe sery. Dzieci wykonały własne portrety oraz tulipany z orgiami. Kolejnym krajem, w którym dzieci szukały królowej była Anglia. Anglia słynie z : Królowej, detektywa Sherlocka Holmesa, twierdzy Tower, Pałacu Buckingham i wieży zegarowej Big Ben. Uczestnicy wykonali papierową twierdzę Tower oraz Big Ben i królewskie korony. Na następnych zajęciach czytelnicy razem z Vipo poznali Szkocję. W Szkocji jest mnóstwo starych zamków i legend. Jedną z nich jest legenda o potworze z Loch Ness. Odbywają się tam zawody Highland Games. Mężczyźni noszą spódnice w kratę, która nazywa się kilt. Każdy klan ma swój własny wzór. Dzieci zrobiły z gazet potwora z Loch Ness – Nessie oraz dudy. Ostatnim poznanym krajem była Grecja, w której warto zobaczyć wzgórze Akropol. Grecy słyną z opowieści o bogach i bohaterach - zwanych mitami. Dzieci wzięły udział we własnej olimpiadzie. Mogły wykazać się w niej sprytem i zręcznością. Wykonały także chorągiewki olimpijskie. Biblioteka na chwilę zamieniła się w grecki Teatr, a uczestnicy zajęć w aktorów odgrywających grecką komedię i tragedię. Pomimo wysokich temperatur dzieci licznie uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych i obiecały że znów spotkamy się za rok.

» Czytaj więcej
Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie czyta dzieciom. PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
czwartek, 04 lipiec 2013
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie wraz z filiami bibliotecznymi w roku szkolnym 2012/2013 brała udział w kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym okresie na spotkaniach systematycznie odbywało się głośne czytanie zaproszonym dzieciom z przedszkola i klas 0 . Wśród czytanych bajek znalazł się: Pan Kuleczka, Nouky i przyjaciele oraz książki z serii Mądra Mysz, „Mam przyjaciela’ przybliżające najróżniejsze zawody i obyczajowe opowiadania o przygodach „Zuzi”. Czytane książki polecane są przez kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Chcemy aby wspólne czytanie kojarzyło się dzieciom zawsze z radością, nigdy zaś z przymusem, karą czy nudą!


 
» Czytaj więcej
Wakacje z biblioteką 2013 PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
poniedziałek, 01 lipiec 2013
We wszystkich bibliotekach w czasie wakacji będą prowadzone zajęcia z dziećmi ze szkoły podstawowej wg. zamieszczonego harmonogramu: 

Gminna biblioteka Publiczna w Żyrakowie: „Wakacje z pieskiem Vipo”.
Od 15 lipca – 12 sierpnia
Poniedziałek 13:00 – 15:00
Środa 13:00 – 15:00

Biblioteka Publiczna w Bobrowej: „Odlotowe wakacje z Tuwimem w Bibliotece Publicznej w Bobrowej’.
Od 01 lipca – 31 lipca
Środa 11:00 – 13:00


» Czytaj więcej
Tydzień Bibliotek również w Zasowie PDF Drukuj E-mail
Napisał adam   
czwartek, 23 maj 2013
 

Z okazji Tygodnia Bibliotek” na uroczystość Pasowania na czytelnika do biblioteki Publicznej w Zasowie zostały zaproszone dzieci z kl. 0 wraz z wychowawcą. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami jakie obowiązują w bibliotece, jak trzeba się zachować i jak należy szanować książkę by móc z niej jak najdłużej czerpać wiedzę i mądrość. Wysłuchały też próśb książki i same od siebie dodały kilka uwag i wskazówek. Następnie poprzez zabawę rozwiązały hasło BIBLIOTEKA, które ukazało się po poprawnym odgadnięciu tytułów bajek i baśni. Potem z wielkim przejęciem złożyły ślubowanie: My uczniowie klasy „0”, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książki słuchać będziemy z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z powagą! Każde z przybyłych dzieci zostało pasowane i na pamiątkę otrzymało książeczkę z dedekacją oraz dyplom.

 
» Czytaj więcej
|< start << wstecz 1 2 dalej >> koniec >|

Pozycje :: 1 - 41 z 62
Copyright 2000 - 2004 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.